Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kwartalnik - Dobrcz Nasza Gmina TV Dobrcz
Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Ekopracownia - zielone serce szkoły

Sala nr 110 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dobrczu z dnia na dzień staję się coraz piękniejsza. To wszystko dzięki środkom zdobytym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, w ramach Programu Priorytetowego Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej „Ekopracownia- zielone serce szkoły”.

W ubiegłym tygodniu szkoła gościła Pana Dawida Kilona -  biologa, ornitologa, podróżnika, rysownika i autora książek przyrodniczych, który podczas spotkania przedstawił swoją najnowszą pozycję „Ptaki Kilona”. To właśnie rysunki autorstwa Pana Kilona zdobią ściany nowej praowni. Można podziwiać między innymi: żurawia, bielika, zimorodka, kanię rudą, bąka, łabędzia i kaczkę krzyżówkę. Wszystkie prace są naturalnej wielkości. Uczniowie i nauczyciele natchnieni tak pięknym otoczeniem narysowali pod kierunkiem Pana Dawida pióro sowy płomykówki suchymi pastelami w technice trójwymiarowej 3D. Prowadzący w bardzo interesujący i nowatorski sposób przybliżył uczestnikom spotkania cechy osobnicze pospolitych i rzadkich gatunków ptaków. 

Autor: Realizator projektu Agnieszka Wojna