Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kwartalnik - Dobrcz Nasza Gmina TV Dobrcz
Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Jesteśmy “ekoaktywni”!

Wczoraj tj. 12 października w Zespole Szkół w Dobrczu odbyło się wydarzenie pt.: EkoAktywni, którego celem było kształtowanie i popularyzacja postaw proekologicznych  oraz promowanie ważności ochrony środowiska wśród dzieci i młodzieży. W wydarzeniu uczestniczyło 140 dzieci z klas czwartych i piątych, które zebrały się ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy.

 

 

Wszystkie dzieci były podzielone na 4 drużyny, a kolor każdego zespołu odpowiadał grupie segregacji śmieci (żółty – plastiki, niebieski – papier, zielony – szkiełka, brązowy – bio). Na dobry początek uczestnicy otrzymali zestawy startowe składające się z t-shirtu uczestnika wydarzenia (w kolorze drużyny do której przynależał), bidon wielokrotnego użytku, owoc oraz ekobatonik. 

 

Pierwszoplanowymi postaciami tego wydarzenia były: mistrzyni olimpijska w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska i dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce Katarzyna Skowrońska. 

 

Dzieci miały okazję uczestniczyć  w konkurencjach polegających na aktywnościach ruchowych lub umysłowych, które były skonstruowane w taki sposób, by krzewić w nich ideę ekoaktywności - dzięki czemu zyskały umiejętność świadomiej segregacji odpadów. 

 

Na zakończenie imprezy dzieci zostały wynagrodzone za swoje zaangażowanie medalami uczestnika, natomiast Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych, Kierownik Zakładu Usług Komunalnych Krzysztof Adamski, Kierownik Referatu Oświaty Anna Kutkowska oraz Dyrektor ZS w Dobrczu Agnieszka Kawińska otrzymali statuetki w podziękowaniu za wsparcie programu EkoAtywni. 

 

Wydarzenie fantastycznie zrealizowało zasadę łączenia przyjemnego z pożytecznym, dzięki któremu dzieci umocniły poczucie wpływu człowieka na otoczenie oraz odpowiedzialności za świat w którym żyjemy, z jednoczesnym zaznaczeniem jak w nim żyjemy.

 

 

Wydarzenie było zorganizowane dzięki realizacji projektu grantowego nr RPKP.04.02.00-04-0001/16 pn. „Wsparcie rozwoju Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w latach 2016-2018” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 4. Region przyjazny środowisku. Działanie 4.2 Gospodarka odpadami dla zadania pn.: „Doposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Magdalence”.