Kwartalnik - Dobrcz Nasza Gmina TV Dobrcz
Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Turniej piłki nożnej z okazji Święta Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Dobrcz

11 listopada 2023 r. w hali sportowej przy ZS-P w Dobrczu odbył się turniej piłki halowej o Puchar Wójta Gminy Dobrcz z okazji Święta Niepodległości.

Turniej jest cykliczną imprezą dla dorosłych (limit wieku +35) miłośników piłki nożnej, którzy nie biorą udziału w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez K-P ZPN. Organizatorami turnieju byli działacze Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Dobrczu – Dariusz Chmielewski oraz Robert Mądry. Mecze sędziował sędzia Kolegium Sędziów K-P ZPN w Bydgoszczy pan Maurycy Łukawski. Zawodnicy w przerwach między meczami mogli posilić się gorącą kiełbasą, którą na grillu przygotował tradycyjnie Stanisław Gawron. W turnieju wystartowały 4 drużyny, w sumie około 50 zawodników. Drużyny grały systemem „każdy z każdym” 2x10 minut. Mecze były bardzo zacięte, zawodnicy walczyli ambitnie, ale z poszanowaniem zasad fair play. Otwarcia oraz wręczenia pucharów dla drużyn i zawodników po turnieju dokonał Wójt Gminy Dobrcz p. Andrzej Berdych.

II

Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się: Andrzej Banaś, najlepszym bramkarzem: Piotr Ławski, a najstarszym zawodnikiem: Zygmunt Dysarz, wszyscy z drużyny GLKS.