Kwartalnik - Dobrcz Nasza Gmina TV Dobrcz
Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Za nami Mistrzostwa Polski Studentów

W sobotę 16 września br. na torach w Dobrczu  odbyły się Mistrzostwa Polski Studentów, czyli najważniejsze studenckie zawody w ciągu roku. Organizatorem wydarzenia był ULKS ZRYW Dobrcz.

Na tych zawodach, nasi łucznicy z ULKS ZRYW Dobrcz startowali w imieniu uczelni, a nie klubu. Arkadiusz Smoliński oraz Marta Smoliński reprezentowali Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz, Dorota Miodowska oraz Kacper Rużniak występowali w barwach Politechniki Bydgoskiej, a Weronika Siwak Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Sporym sukcesem jest zdobycie indywidualnie 5 miejsca przez Arkadiusza Smolińskiego, który po kwalifikacjach zajął  2 miejsce strzelając wyniki 316 oraz 319 w konkurencji 2x70m. Dzięki tej wysokiej pozycji Arek miał wolne przejście i dopiero w 1/8 zmierzył się z Michałem Majką. Wygrał 6-2, a w następnym pojedynku niestety uległ Maksymilianowi Osuchowi 4-6.
Kolejnym sukcesem jest 5 miejsce, które uzyskała Weronika Siwak, która po kwalifikacjach zajęła miejsce 6, w 1/16 pokonała Justynę Broszczyk 6-0, a następnie trafiła na koleżankę z klubu — Dorotę Miodowską — z którą wygrała 6-0. Niestety w 1/4 finału Weronika uległa Martynie Stach 1-7.
Marta Smolińska po kwalifikacjach uplasowała się na pozycji 23. W 1/16 finału niestety uległa Martynie Wieczorek klasyfikując się ostatecznie ponownie na miejscu 23.
Dorota Miodowska po udanych kwalifikacjach zajęła miejsce 11, w 1/16 finału wygrała 6-0 z Izabelą Piasecką, by następnie trafić na Weronikę Siwak, z którą przegrała 0-6. Zajęła ostatecznie miejsce 15.
Powrót do łucznictwa zaliczył Kacper Rużniak, który po 3 latach nieobecności wystartował na zawodach. Zajął po kwalifikacjach miejsce 28, a w pojedynku o 1/16 finału przegrał 0-6 z Miłoszem Chojeckim (srebrny medalista tych mistrzostw). Kacper zmagania indywidualne zakończył na miejscu 28. W konkurencji mikstów Marta i Arek Smoliński zajęli w kwalifikacjach miejsce 8. Po rundzie eliminacyjnej zajęli miejsce 13. Dorota Miodowska również wystartowała w mikstach, gdzie wraz z Arkadiuszem Gacą (BKS Bydgoszcz), reprezentowali Politechnikę Bydgoską. W kwalifikacjach zajęli miejsce 12, a po przegranym pojedynku z AWF Poznań zdobyli miejsce 8! Serdecznie gratulujemy sukcesów!

Źródło: ULKS ZRYW Dobrcz